Bongusto Caffé

ODKUD POCHÁZÍ NAŠE KÁVA

Naše káva pochází z výběrových plantáží Střední a Jižní Ameriky jako i centrální Afriky. Je pražená v Itálii způsobem, který jí dodává silnou no ne invazivní chuť, zanechávajíc v ústech téměř pocit sametu, přičemž naše káva zůstává sladká a hořká zároveň - vyvolává koncert pocitů a chutí. Naše káva BAR je směs jižní a severní Itálie a obsahuje 7 typů kávových zrn různého původu. Procentuální poměr Arabicy a Robusty je vyvážen tak, aby vytvořil nezapomenutelnou chuť. Tento poměr je to co nás bude odlišovat od konkurence.

Arabica se u nás praží při teplotě 200 stupňů (vyšší teplotě než robusta), dodává kávě chuť a jemnost, pro naše směsi používáme odrůdu arabicy vypěstovanou v Brazílii, která je na rozdíl od drtivé většiny světové produkce čokoládově sladká a nikoliv kyselá. Robusta zase kávě dodává kofein a "tělnatost", používáme odrůdu vypěstovanou v Laosu, kde je momentálně nejkvalitnější na světě, případně z Etiopie.

 

KAVÁRNY

Naši kávu Bongusto Caffé si můžete vychutnat v mnoha kavárnách v Evropě. (Česko, Slovensko, Itálie, Slovinsko, Rakousko, Maďarsko)

 

NĚCO MÁLO O MĚSTĚ TERST

Město Terst (italsky Trieste, chorvatsky a slovinsky Trst, furlansky a německy Triest, maďarsky Trieszt, latinsky Tergeste) bylo známé jako město kávy už za dob Napoleona. V období Rakousko-Uherska nabylo statut nejdůležitějšího přístavního města říše, přičemž zboží, které se v něm obchodovalo, pocházelo od Severní a Jižní Ameriky po Přední a Zadní Indii. Káva se právě v té době stávala nejvíce obchodovaným zbožím, kvůli její rostoucí popularitě ve všech hlavních evropských městech. Samotné město Trieste dodávajíc plody rostliny kávy do ostatních evropských měst v této době začíná svůj milostný příběh s kávou, který prožívá až dodnes. Tento vztah je založen na oddané vášni lidí a tradic, které se dennodenně usilují o dosažení výjimečnosti kávy, která se prodává v ulicích Terstu, a nabízejí produkty a služby které jsou na úrovni světové špičky. Není třeba zmiňovat světoznámé značky, je i bez toho zřejmé, že v Trieste je káva populární a že Trieste je městem, kde se káva nepije, ale vychutnává. Každá ulice, každá jedna budova je přímo či nepřímo spjata s kávou: dovozci, vývozci, obchody, trhy, pražírny, kavárny.

www.bongustocaffe.eu je oficiální online distribuční obchod značky Bongusto Caffé s prodejem pro Česko a Evropu.

Cena

299479
1299479
4 položek celkem
zrnkova kava bongusto caffe qualita crema triestecity new min
Akce
359 Kč –17 %
299 Kč

Kávová směs qualita CREMA je vyrobena ze směsi kávových zrn Arabica (60%) a kávy Robusta (40%). Velmi krémová a intenzivní chuť.

66
zrnkova kava bongusto caffe qualita bar triestecity new min
Tip
ZdarmaZdarma 409 Kč –2 %
399 Kč

Kávová směs qualita BAR je směs jižní a severní Itálie a obsahuje 7 typů kávových zrn různého původu. Je vyrobena ze směsi kávových zrn Arabica (75%) a kávy Robusta (25%)

64
zrnkova kava bongusto caffe qualita oro brasilia triestecity new min
Novinka
459 Kč –2 %
449 Kč

Kávová směs qualita BRASILIA (ORO) je vyrobena ze směsi kávových zrn Arabica (90%) a kávy Robusta (10%).

65
zrnkova kava bongusto caffe qualita columbus arabica triestecity new min
Novinka
489 Kč –2 %
479 Kč

Káva qualita COLUMBUS (ARABICA) je 100% Arabica. Jemná chuť, kombinace vzácných zrn kávy.

67

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem